Kapalı Alan Yol Çizgisi

Özellikle otopark ve fabrika gibi yerlerde araç geçişlerinin düzenlenmesi, depolanacak malzemelerin kategorize edilmesi, araçların park edilmesi, yol güzergahının belirlenmesi, iş yapabilme alanına belli sınırlar konulması gibi durumları belirlemek amacıyla zemine uygulanan boyalar ile çekilen çizgilere yol çizgisi denir.

Günlük hayatta kapalı alan yol çizgileri, otopark ve fabrikalardaki araç, insan ve malzeme trafiğinin güvenli, düzenli ve sorunsuz bir şekilde akışını sağlamaktadır. Kullanımı oldukça yaygın olan kapalı alan yol çizgileri konusunda deneyimli ekibimiz ile işletmenizde uzun ömürlü, kaliteli ve kullanışlı yol çizgileri uygulaması gerçekleştirmekteyiz.

Yol Çizgileri Nasıl Uygulanır?

    Yol çizgilerinin uygulanmasından önce zeminin türü belirlenmeli ve kullanılan boya çeşidi de buna göre şekillendirilmelidir. Çünkü zemin durumuna göre aynı gruptan bir yol çizgi boyası belirlenmediğinde; çizginin uygulanması esnasında sorunlarla karşılaşılacak, kullanım ömrü düşecek ve bu da maliyetlere yansıyacaktır. Bu nedenle boya çeşidinin belirlenmesi oldukça önemlidir.

    Zeminin yüzeyi temizlenmeli; tozdan, kirden ve pürüzden arındırılmalıdır. Pürüzlü yüzeylerin düzeltilmesi işlemi yapılmalıdır. Zemin beton ise zımparalama işlemi gerçekleştirilebilir. Zemin epoksi, poliüretan, pvc gibi malzemelerden üretilmiş ise gerekli tamiratların yapılması gerekmektedir. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra belirtilen kalınlık ve uzunlukta yol ve uyarı çizgilerinin şekilleri belirlenir, işaretlenir ve şeritler çekilerek yol çizgi boyalarının uygulama alanı sağlıklı bir hale getirilir. Sonrasında ise uygulama yapılmaya başlanır.

Yangın Söndürme ve Yangın Tespit Sistemleri alanlarında kapsamlı çözümler için bizimle iletişime geçin!