Adreslenebilir Sistemler

Akıllı binalarda çok sık olarak kullanılan adreslenebilir yangın algılama ve alarm sistemleri, yangının nerede çıktığını noktasal olarak tespit edip bildirebilmektedir. Optik duman dedektörleri, ışın tipi duman dedektörler, sıcaklık ve multisensör dedektörler yangını anında algılayıp harekete geçmektedir.

Adreslenebilir doğalgaz ve LPG dedektörleri ise mevcut gaz kaçağını algılayarak olası bir tehlikenin önüne geçmektedir. Bununla birlikte yangın alanındaki kişiler de yangın alarm butonu ile yangın alarm sistemini manuel olarak tetikleme imkan kabiliyetine sahiptir.

Akıllı Yangın Sistemi

Adreslenebilir Yangın Sistemleri akıllı sistemler kapsamında olmakla birlikte, hava şartlarına dayanıklı olan siren, flaşör ve flaşörlü sirenler, yangın durumunda binadaki kişileri sesli ve görsel olarak uyarmaktadır. Akıllı adreslenebilir yangın alarm paneli ile binadaki kişilerin emniyetli ve hızlı bir şekilde tahliyesi ve yangının söndürülmesi sağlanabilmektedir. Adreslenebilir yangın sistemleri kapsamında aşağıda belirtilen ürünler bulunmaktadır:

  • Paneller
  • Dedektörler
  • Cihazlar
  • Sirenler

Yangın Söndürme ve Yangın Tespit Sistemleri alanlarında kapsamlı çözümler için bizimle iletişime geçin!