Davlumbaz Söndürme Sistemi

Her yıl dünyanın çeşitli yerlerinde çıkan küçük mutfak yangınları, gerekli önlemler zamanında alınmadığı için komple bir yapıyı tehdit eder duruma gelmiştir. Bu nedenle ilk başta önemsiz gibi görünen küçük bir mutfak yangını, içinde bulunduğu yapının tümüne zarar vermekte, milyonlarca lira maddi kayba ve aynı zamanda da iş ve hizmet kaybına neden olmaktadır.

Davlumbaz söndürme sistemlerini kullanarak son derece basit ve ekonomik bir önlem almak, mutfak yangınlarının neden olacağı hasarı önlemede büyük oranda başarı sağlayacaktır.

Otomatik, Hızlı ve Etkili Söndürme

Davlumbaz söndürme sistemleri, boşaltma mekanizmasındaki algılama hattının devreye girmesi sonucu kızgın yağ yangınları için özel olarak geliştirilmiş düşük PH seviyesine sahip potasyum karbonat bazlı sıvı söndürücünün boşaltma hattından hızlı bir şekilde boşalmasını sağlar. Bu söndürme sistemi tamamen otomatik bir sistemdir. Davlumbaz içine yerleştirilen erime özelliğine sahip metal detektörler vasıtasıyla, yangın çok hızlı bir şekilde algılanabilmektedir. Sonrasında söndürücü sıvı nozullar yardımıyla boşalarak yangının hızlı ve etkin bir şekilde söndürülmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda sıvı söndürücü kızgın yağ yangınları üzerinde köpük şeklinde bir battaniye oluşturarak alevlerin oksijen ile temasını keser ve güvenli bir şekilde yangını söndürebilir.

Yangın Söndürme ve Yangın Tespit Sistemleri alanlarında kapsamlı çözümler için bizimle iletişime geçin!