İtfaiyeci Eldivenleri

İtfaiyeci eldiveninin EN 659 standardına uygun olması gerekmektedir. Dış kumaş, Nem bariyeri, Isı bariyeri ve İç astar olmak üzere 4 katmana sahip olması gerekir. Dış kısmı ve uzun bilekliği geç yanan malzemeden yapılmalıdır. Avuç içi kaymayı önleme amacıyla özel bir malzeme ile kaplanmalıdır. Su geçirmez ve alev almazlık özelliğine sahip olmalıdır. Isı bariyeri para-aramid malzemeden yapılmalıdır.

Eldivenlerin bakımı için eldivenlerinizi deterjanla elde yıkayabilirsiniz. Beyazlatıcı deterjan kullanmayınız, yıkamadan sonra ütülemeyiniz. Yıkama sonrası açık havada kurutunuz ve kurumamış eldivenleri kullanmayınız.

Eldivenlerimizin Özellikleri

İtfaiyeci eldiveni ısıya ve suya dayanıklı özelliktedir. Eldivenin yanma direnci yüksektir. İtfaiyeci eldiveni; ergonomik ve 5 parmaklıdır. Eldiven aşağıda malzeme cinsi belirtilen 3 (üç) katmandan oluşmaktadır. Eldivenin dış katmanı (avuç içi ve avuç üstü); yüksek ısı, su ve yağ nüfuziyetine ve mekanik risklere karşı korumalı, özel işlem görmüş deriden yapılmıştır. Eldivenin bilek kısmı ısıya dayanıklı örgü aramid kumaştandır. Eldivenin orta katmanında suya dayanıklı nem bariyeri bulunmaktadır. Eldivenin iç katmanı, ısıya dayanıklı kevlar malzemeden imal edilmiştir. Eldivenin bilek kısmı aramid örgü konçludur. Eldivenlerin dikiş iplikleri %100 aramidtir. Eldiven üzerinde elbise askı klipsleri bulunmaktadır.

Yangın Söndürme ve Yangın Tespit Sistemleri alanlarında kapsamlı çözümler için bizimle iletişime geçin!