İtfaiyeci Elbiseleri

İtfaiyeci elbiselerimiz, EN 469:2005+A1:2006+AC:2006 Standardına uygun olarak üretilmiştir. Ceket ve pantolon olarak tasarlanan itfaiyeci elbisesi, ısı ve aleve maruz kalan itfaiye personel ve çalışanlar için özel olarak tasarlanmış olup güvenli ve konforludur.

EN 469:2005 Avrupa Standardı Yangınla mücadele ve beraberindeki kurtarma çalışmalarında, afet esnasında yardımlaşma gibi faaliyetlerde giyilmesi gereken koruyucu kıyafetlerin minimum seviye performanslarını belirtir. Bu Avrupa Standardı genel kıyafet dizaynını, kullanılan malzemelerin minimum performans seviyelerini ve bu performans seviyelerinin tespiti için kullanılan test metotlarını kapsar. EN 469:2005 Seviye 2 Yangına müdahale için kullanılacak kıyafetin gerektirdiği en yüksek seviyeyi belirler ve profesyonel itfaiyeciler tarafından kullanılır. Seviye 2 kıyafetler nem bariyeri içermelidir.

İtfaiye için Özel Elbiseler

İtfaiyeci Alüminize Yangına Yaklaşma Elbiseleri, kaban İçten solunum aparatı takmaya uygundur. Önden fermuarlıdır, fermuar üzerinde cırt bantlı pat vardır. Başlık Kabandan ayrılabilir şekildedir, panoromik görüşlü olup boyun, göğüs ve omuz bölgelerini korur. Pantolon Askıları ayarlanabilir, paçaları lastik ile büzdürülmüştür.

Su Geçirmez İtfaiyeci Yağmurluğu, PVC/Pamuk karışımı malzemeden imal edilmiştir. Kumaşın kalınlığı 0,65 mm ve metrekare ağırlığı 530 gr/m2’dir. Yağmurluk Antistatik (EN 1149-5) özelliktedir. Yağmurluğun üzerinde gri renkte görünmeyi kolaylaştıracak reflektifler mevcuttur. Yağmurluğun dikişleri yüksek frekansta çift kaynaklıdır. Yağmurluğun dış kısmında kaynakla birleştirilmiş cepler bulunmaktadır. Yağmurluğun fermuarı gizlenmiştir.

Yangın Söndürme ve Yangın Tespit Sistemleri alanlarında kapsamlı çözümler için bizimle iletişime geçin!